Refabrykowane tusze i tonery – zyskowny recykling oryginalnych wkładów

Na rynku zamienników oprócz całkowicie nowych produktów można znaleźć wkłady określane jako „refabrykowane”. Nie byłoby błędem nazwanie ich tuszami i tonerami „z odzysku”.
Refabrykowane tusze i tonery są produkowane przy wykorzystaniu oryginalnych wkładów po jednokrotnym przebiegu, czyli takich, które zostały kupione jako całkowicie nowe od producenta, a następnie zużyte i ponownie nigdy nie były napełniane – ani przez użytkownika, ani przez specjalistę.

Refabrykacja – zaawansowana regeneracja

Żeby powstał refabrykowany tusz lub toner oryginalny, zużyty wkład musi być najpierw rozłożony na części pierwsze. Zużyte części zostają wymienione na nowe. Wymieniane są również wałki optyczne OPC. Refabrykowanie wkładów jest odmianą regeneracji. W trakcie tego procesu nie dochodzi wyłącznie do napełnienia pustych wkładów pigmentem bądź atramentem, ale także do wymiany zużytych elementów na nowe.

Etapy refabrykowania tuszów i tonerów

Toner zostaje zatem rozebrany na czynniki pierwsze. Elementy tworzące jego konstrukcje zostają oczyszczone z resztek starego proszku. Gdyby ten etap został pominięty, pozostałości oryginalnego proszku wchodziłyby w nieplanowane i niepożądane reakcje z nowym pigmentem pochodzącym od producenta podejmującego się refabrykowania tonera. Starannie oczyszczony wkład zostaje uszczelniony. Następnie składa się go ze sprawnych, nowych elementów. W kolejnym etapie toner zostaje już wypełniony nowym pigmentem. Na koniec dołącza się do niego pozostałe elementy konstrukcyjne i gotowe.

Bardziej wydajne i ekonomiczne

W podobny sposób przebiega proces regenerowania  tuszów, tyle że zamiast pigmentu używa się do wypełnienia płynnego atramentu. Refabrykowane wkłady w opinii oferujących je producentów są bardzo wydajne i bardziej ekonomiczne – bardziej niż oryginalne tonery i tusze. Są one dostępne w niższej cenie, ale w większości przypadków ich wydajność jest równa lub tylko nieznacznie większa od oryginalnych tuszów i tonerów.

Refabrykowane zamienniki konkurencją dla oryginalnych wkładów

Producenci drukarek mają opracowane pilnie strzeżone formuły pigmentu bądź atramentu oraz specjalny proces produkcji wkładów. Dlatego też samo zastosowanie zużytego oryginalnego wkładu do wytworzenia zamiennika nie sprawi, że będzie on „tańszym oryginałem”. Niemniej uzupełniane  tusze i tonery są zbliżone do oryginalnych bardziej niż całkowicie nowe zamienniki. Podobnie jak oryginalne wkłady muszą one spełniać określone wymagania odnośnie do parametrów technicznych. W przeciwnym razie mogłyby doprowadzić do uszkodzenia drukarki.
Producenci regenerowanych zamienników ponoszą koszty produkcji niższe niż producenci oryginalnych wkładów. Dlatego też mogą oni pozwolić sobie na oferowanie tuszów i tonerów po niższej cenie, która bardzo często jest o 30 – 50% niższa w porównaniu z oryginalnymi wkładami. Tańsze, refabrykowane zamienniki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników drukarek, co przekłada się na rosnące zyski z ich produkcji, dystrybucji i sprzedaży.

Sklep internetowy z tuszami i tonerami

Tekst ten powstał przy współpracy ze sklepem sprzedającym tusze i tonery do drukarek. W ofercie znaleźć można zarówno regenerowane jak i nowe wkłady, które oprócz tego, że są o wiele tańsze od oryginałów to czasami do tego bardziej wydajne. Oferujemy tylko produkty dobrych i sprawdzonych firm takich jak Activejet lub TB Print. Odwiedź sklep z tuszami i tonerami pod adresem inkhouse.pl i sprawdź!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *