Obrazy kuchenne

Dzisiaj na tapetę weźmiemy obrazy kuchenne. Jako, że kuchnia to przestrzeń, która ma charakter nie tylko użytkowy, powinniśmy również zadbać o to by jej użytkownicy poczuli się w niej od początku komfortowo. Obrazy do kuchni wbrew pozorom to dość łatwy wybór. Nie mamy tutaj dylematu takiego jak w przypadku salonu, gdzie powiesić możemy abstrakcję, pejzaż czy znaną reprodukcję wielkich mistrzów malarstwa. Nie tylko obrazy ale wszelkie dekoracje kuchenne powinny nawiązywać do tematyki kuchennej. Co to oznacza w praktyce? Obraz czy wydruk na płótnie może wykorzystywać motyw nawiązujący do jedzenia, przyrządzania posiłków, gotowania czy choćby składników jedzenia.

Najczęściej wybierane dekoracje kuchenne na ścianę

Z doświadczenia wiemy, że gusta klientów są bardzo zróżnicowane. Istnieją jednak popularne motywy, które najczęściej wybieramy jako dekoracje kuchenne. Takim motywem są bezsprzecznie obrazy z kawą, główna inspiracja przy aranżacji wystroju kawiarni czy cukierni. Kawa większości ludzi kojarzy się z chwilą odpoczynku w pracy i czymś zdecydowanie przyjemnym. Wydruki z kawą przedstawiają zazwyczaj proces parzenia, nalewania i smakowania kawy. Modne w szczególności ostatnimi czasy są obrazy z wzorkami na kawie w kształcie serduszek, co zresztą propagują liczne spoty reklamowe.

Styl urządzenia kuchni determinuje zakup obrazu

Nasi klienci często decydują się również na zakup obrazów do kuchni z ziołami, przyprawami, owocami, warzywami, a nawet napisami. Trzeba tak naprawdę pamiętać, że wybór obrazów kuchennych powinien być przede wszystkim dostosowany do tego w jakim stylu mamy zaprojektowaną kuchnię. Do kuchni skandynawskiej świetnie pasują np. obrazy czarno-białe, niekoniecznie przedstawiające motywy kuchenne. Będą one w idealny sposób kontrastować z minimalistyczną, wręcz ascetyczną przestrzenią kuchenną. Obraz do białej kuchni nie powinien posiadać zbyt wielu barw, ponieważ będzie rozpraszał wzrok osób, które znajdą się w pomieszczeniu.

Obrazy do kuchni w stylu klasycznym i glamour

Innym rodzajem kuchni są te urządzone w stylu glamour. Tutaj liczby się szyk i elegancja, połysk, a nawet możemy pozwolić sobie na nieco przepychu. Ogólnie styl glamour należy do kosztownych i kojarzy się nam z luksusem. Z zasady więc nie powinno się wieszać do kuchni glamour obrazów drukowanych. Ponadto mile widziane są złote lub srebrne, bogato zdobione ramy, zaś sam motyw obrazu niekoniecznie musi nawiązywać do kuchni. Kuchnia klasyczna rządzi się także swoimi prawami. Tutaj w żadnym wypadku nie możemy postawić na wydruki na płótnie tylko obrazy olejne. Dekoracje do kuchni klasycznej może równie dobrze stanowić zegar naścienny. Obrazy z gatunku Pop Art, obrazy retro i vintage będą optymalnym rozwiązaniem do kuchni w stylu retro. Warto tutaj zwrócić uwagę np. na puszkę do zupy firmy Campbell, jeden ze słynniejszych obrazów Andy Warhola z 1962 roku, którego reprodukcję posiadamy na naszym sklepie.

Rozmiar, jakość i funkcje estetyczne

Przy zakupie odpowiedniego obrazu do kuchni należy zwrócić uwagę na szereg czynników natury technicznej. Przede wszystkim ważny jest sam format obrazu. Musimy najpierw dokładnie zmierzyć ścianę, aby nie kupić zbyt małego lub zbyt dużego obrazu. Ważny jest oczywiście rodzaj obrazu. W większości przypadków wydruki cyfrowe mają zastosowanie do nowoczesnych lub minimalistycznych wnętrz. Dekoracje kuchenne powinny być uzupełnieniem kuchni, jej dodatkowym elementem i pełnić funkcje estetyczną. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu odpowiedzieliśmy Państwu na pytanie: jaki obraz do kuchni wybrać?

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *