Odkurzacze dla właścicieli psów i kotów

Czworonożny zwierzak w domu to miłe urozmaicenie codziennego życia i źródło radości dla wszystkich członków rodziny. Obecność zwierzęcego pupila to też jednak wieloletni obowiązek opieki nad nim i zaspokajania jego potrzeb, a przy okazji… konieczność pogodzenia się z wszechobecnością sierści. Nie każda rasa psa czy kota gubi sierść, a im mniejszy rozmiar zwierzęcia, tym mniej zauważalne skutki jego linienia. Jednak większość właścicieli zwierząt może opowiedzieć niejedną historię o sierści znalezionej w kawie albo w jajecznicy.

Czy jest na to rada

Zawsze można przemyśleć tę kwestię jeszcze przed sprowadzeniem do domu czworonoga i wybrać rasę, która sierści nie ma, albo gubi jej niewiele. Jeśli jednak bierzemy zwierzę ze schroniska, raczej nie możemy sobie pozwolić na taką wybredność. Bywa też tak, że gubienie sierści dotychczas nie przeszkadzało nam aż tak bardzo, ale sytuacja zmieniła się np. ze względu na pojawienie się w domu małego dziecka. Na szczęście są sposoby na poradzenie sobie z problemem sierści. Zwierzaka warto regularnie wyczesywać na zewnątrz mieszkania. Istnieją specjalne szczotki, wyczesujące podszerstek, co ogranicza niekontrolowane linienie. Przede wszystkim jednak nic nie zastąpi regularnego odkurzania. Zwykły odkurzacz może nie poradzić sobie z wyciąganiem sierści zwłaszcza z miękkich i grubych dywanów. Dlatego, mając w domu zwierzęcego współlokatora, warto zaopatrzyć się w odkurzacz do sierści (oferowany np. przez sklep https://wdomu24.pl/41-odkurzacze-dla-posiadaczy-zwierzat).

Nie tylko zbieranie sierści

Oczywiście obecność czworonożnego pupila generuje nie tylko niekończące się gubienie sierści. Zwierzęta mają też swój specyficzny zapach, który wsiąka w dywany i meble. Specjalny odkurzacz do sierści, poza tym, że charakteryzuje się dużo większą od zwykłych odkurzaczy siłą ssania i specjalną szczotką, która pozwala wybierać drobne włoski z powierzchni wykładzin czy dywanów, może pomóc również w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów. Jest to możliwe, jeśli zastosujemy filtr z węgla aktywowanego. Producenci odkurzaczy do sierści przewidują też możliwość zastosowania w nich filtrów antyalergicznych.

Życie pod jednym dachem ze zwierzakiem zawsze wymaga pójścia na pewne kompromisy. Ważne jest jednak, aby obecność psiego lub kociego przyjaciela nie wpływała negatywnie na nasze zdrowie, możliwość zachowania koniecznego poziomu higieny w mieszkaniu i komfort. Inwestycja w specjalny odkurzacz do sierści na pewno ułatwi nam codzienne funkcjonowanie i pozwoli jeszcze bardziej cieszyć się z towarzystwa naszych czworonożnych milusińskich.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *