Mrożone owoce brazylijskie to odrobina egzotyki na naszym polskim stole

Choć w Polsce siły nabiera trend na zdrowe odżywianie, to wciąż jednak wybierane są głównie produkty dobrze znane i używane od lat. Oczywiście, nie ma nic złego w tym, by większość swojej diety opierać na warzywach i owocach, ale jednocześnie dobrze jest także popularne jabłka, śliwki, wiśnie czy gruszki, wzbogacić także owocami egzotycznymi z różnych stron świata, na przykład z dalekiej Ameryki Południowej.

Świetnym pomysłem będą więc na przykład mrożona owoce brazylijskie, które można kupić drogą wysyłkową. Takie owoce nie tylko smakują naprawdę wspaniale, nie tylko są bardzo zdrowe, dostarczając bardzo dużej ilości witamin, ale także sprawiają, że na naszym stole zagości prawdziwa egzotyka, a my poczujemy się prawie tak, jakbyśmy wybrali się na urokliwy urlop do Brazylii w środku gorącego lata.

Takie mrożone owoce prosto z Brazylii sprzedawane są zarówno jako owoce świeże, w dobrze zabezpieczonej przesyłce zawierającej suchy lód, jak i w formie pulpy. Pulpa to po prostu coś w rodzaju papki, dużo gęstszej niż sam sok, która zawiera także miąższ i wszystkie wartościowe składniki.

Jest to półprodukt, który można spożywać albo bezpośrednio (co także jest bardzo smaczne, jako nieskomplikowany deser lub przekąska między posiłkami), albo wykorzystać go w kuchni do naprawdę wielu wspaniałych pomysłów. Szczególnie polecana jest na przykład pulpa z mango, ale z racji tego że większość z nas z mango miała już styczność, jeszcze lepiej sprawdzi się chyba pulpa marakuja . Marakuja jest bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe różnych typów, ale także w potas, sód oraz energetyczne węglowodany.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *