Hala namiotowa to doskonały sposób, aby uzyskać w tani i prosty sposób przestrzeń, która może pełnić rolę magazynową lub handlową. Szczególnie w dużych miastach np. w Warszawie, gdzie organizowanych jest wiele wydarzeń, łatwa w montażu hala namiotowa idealnie sprawdzi się w wielu sytuacjach.
Jak powstają hale namiotowe?
Budowę hali namiotowej rozpoczyna stworzenie projektu, który wykonywany jest zgodnie z zapotrzebowaniem konkretnego klienta. W Neodynamik oferujemy hale namiotowe tradycyjne idealne na bankiety, hale namiotowe pneumatyczne oraz hale przemysłowe magazynowe. Podczas tworzenia projektu ważne jest, by razem z ekspertem wybrać odpowiedni rodzaj hali oraz ustalić jej wymiary i inne szczegóły. Kluczowe jest, również by zostały odpowiednio dobrane parametry wytrzymałościowe obiektu, co zapewni bezpieczeństwo całej konstrukcji.
Następnym krokiem jest produkcja i obróbka materiału potrzebnego do wykonania zamówienia. Materiał PVC stosowany jako poszycie hali musi zostać poddany obróbce termicznej. Najskuteczniejszą metodą jest ta, w której używa się maszyn HF (High Frequency). Dzięki generowaniu wysokiej częstotliwości fal powłoki elementów plandekowych integrują się ze sobą, co sprawia, że są wyjątkowo odporne na rozerwanie. W ten sposób otrzymuje się materiał wytrzymały na warunki atmosferyczne i zachowujący szczelność przez wiele lat.
Konstrukcyjne elementy stalowe są natomiast spawane i przygotowywane do montażu. Ostatnimi elementami wymagającym przygotowania są profile aluminiowe. Zostają one odpowiednio zeszlifowane i sfrezowane, by pasowały do danego projektu.
Montaż hali namiotowych
Do montażu poszycia do paneli aluminiowych używa się specjalnej żyłki kederowej. Poprzez dogrzewanie łączy się ją z krańcami poszycia i wsuwając w specjalne prowadzenia w profilach scala oba elementy. Dzięki tej prostej i szybkiej metodzie całość przebiega wyjątkowo sprawnie. Do zadań kupującego należy natomiast przygotowanie terenu pod montaż obiektu. Producent hali namiotowej powinien dostarczyć klientowi rzut przyziemia, na którym są zaznaczone wszystkie elementy, takie jak drzwi, czy słupki do montażu blachy. Planując przestrzeń pod montaż hali, należy również uwzględnić istniejące spadki terenu. Wszelkie wątpliwości najlepiej skonsultować z producentem. Nierówności podłoża mogą powodować, że hala będzie zalewana przez wody opadowe. W najcięższych przypadkach podłoże będzie wymagało dodatkowego przygotowania.
Montaż i produkcja hali namiotowych jest procesem stosunkowo łatwym i szybkim. W Neodynamik oferujemy wynajem lub sprzedaż hali dostosowanych do wymagań każdego klienta. Powiedz nam o swoich potrzebach, a my dopasujemy odpowiedni produkt do twoich potrzeb.