Budowanie domu do stanu surowego otwartego

Na pewno wiele osób słyszało o tym, że dom buduje się do stanu surowego otwartego, ale co to oznacza? Co w takim domu wtedy jest? Ile może kosztować wykończenie takiego domu? To wszystko ma znaczenie dla osób, które zaczynają się tym tematem interesować. Nasza wiedza najczęściej jest znikoma i polegamy tylko na firmie, która się tym zajmuje. Można jednak taką wiedzę zdobyć i w ten sposób będziemy taką firmę o wiele łatwiej kontrolować, a to naprawdę jest bardzo, ale to bardzo ważne. 

Wyróżniamy kilka etapów domu w stanie surowym otwartym:

  • stan zerowy,
  • stan surowy otwarty,
  • stan surowy zamknięty.

Zanim zaczniemy brać się za stan surowy domu to trzeba będzie przygotować działkę i dokładnie ją wyrównać. Wtedy można będzie się brać za kopanie fundamentów. Wykonuje się wtedy w profesjonalny sposób drenaż. Następnie trzeba będzie zabrać za właściwe budowanie naszego nowego domu. 

Co zalicza się do stanu surowego otwartego w budowanym domu

Oczywiście podstawą będą tutaj murowane ściany nośne, które wykona ekipa. Następnie będą postawione kominy. Do stanu surowego otwartego zalicza się również strop na parterze oraz więźbę dachową wraz z wybranym pokryciem dachowym. Niekiedy stan surowy otwarty jest wtedy, kiedy są okna dachowe oraz zamontowano już rynny na zewnątrz budynku. Istotne będzie również wykonanie izolacji fundamentów oraz całej instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Wykonanie takich prac zajmuje około dwóch do trzech miesięcy. Dopiero wtedy można brać się za trzeci etap, który zmienia stan surowy otwarty w stan surowy zamknięty. Do wykończenia domu jest jeszcze daleka droga. Etap ze stanem surowym otwartym to tylko kilka procent wszystkich kosztów, jakie trzeba ponieść. Wiele więcej o budowaniu domu do stanu surowego otwartego  przeczytasz na budowadom.pl, gdzie wszystkie etapy zostały bardzo dokładnie opisane. Zdobywanie takich informacji jest bardzo ważne. Można to zrobić bez konieczności zgłasza się do ekspertów. Czytamy i już wiemy jak to wszystko powinno wyglądać. 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *