Aranżacja salonu z meblami wiklinowymi w roli głównej

Mimo że meble wiklinowe pozornie kojarzą się z czasami słusznie minionymi, to jednak nadal w dzisiejszych czasach można stworzyć z nimi bardzo udane aranżacje wnętrz. Dziś podpowiemy wam, jak zrobić dobrą dekorację wnętrza z użyciem mebli wykonanych z wikliny. Jakie dodatki do wiklinowych mebli w salonie są najlepsze? Czym kierować się aranżując wnętrze z wiklinowymi elementami?

Jakie dodatki do wnętrz z meblami z wikliny?


Meble wiklinowe doskonale sprawdzają się w połączeniu z dekoracjami nawiązującymi do natury. Lniane obrusy, białe zasłony, czy drewniane rolety w oknach (lub żaluzje) to jest właśnie idealne towarzystwo dla wikliny. Z meblami z wikliny ciekawie współgrać będą również dekoracje z trawy morskiej lub z rattanu. Do tego rodzaju wnętrz można pokusić się o dobranie również bambusa. Balkon z bambusową ścianką, z meblami ogrodowymi wiklinowymi zawsze będzie wyglądał doskonale. Gdy poszukujemy konkretnego stylu, w którym meble wiklinowe bardzo dobrze się odnajdą, możemy popatrzeć na zdjęcia wnętrz w stylu kolonialnym lub skandynawskim. Dobrym miejscem do szukania inspiracji w Sieci jest blog o wnętrzach prowadzony przez architektów i projektantów wnętrz z Pogotowia Wnętrzarskiego.

Zalety mebli drewnianych


Główną zaletą mebli wiklinowych jest oczywiście to, że wyglądają niesamowicie lekko i klimatycznie. Nawet ogromna kanapa ustawiona w niewielkim salonie nie będzie przytłaczać wizualnie pomieszczenia, gdy będzie wykonana z jasnej, naturalnej plecionki.

Jakie kolory współgrają z meblami z wikliny?


Naturalną urodę mebli wiklinowych doskonale podkreśli kolor biały, beżowy, a także błękitny oraz zieleń. Zawsze też odpowiednie będą kolory ziemi. Gdy mamy do wyboru kolory zimne lub ciepłe, do wikliny zawsze dobierajmy ciepłe. Dodatki i pozostałe meble w kolorach chłodnych, czyli np. w szarym lub w tak zwanym brudnym różu sprawią, że wiklina zszarzeje i będzie wyglądała „nijak“. Szczególnie atrakcyjnie z wikliną komponuje się złamana biel. Urządzenie bardzo jasnego wnętrza z dodatkiem naturalnych wiklinowych lub drewnianych dodatków sprawia, że domownicy prawdziwie w nim odpoczywają.

Co znajdziemy w sklepach?


Sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują przede wszystkim komplety wypoczynkowe z wikliny: kanapy, stoliki, fotele i podnóżki. Zdarza się jednak, że znajdziemy całkiem udane regały, komody i szafki wykonane w całości z wikliny. Ciekawie zawsze wyglądają skrzynie wiklinowe: zarówno te duże, służące do przechowywania na przykład pościeli, jak i te mniejsze, przeznaczone na szpargały. Bardzo modne w ostatnich czasach są lustra z ramą z wikliny, a także fotele wiklinowe z wysokim oparciem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *