Czym jest SLS i SLES

LS, SLES oraz ich pochodne: SMS, a także SCS to najpopularniejsze detergenty stosowane w szamponach, żelach i innych produktach myjących. Odpowiadają one za lepsze pienienie się oraz oczywiście usuwanie zabrudzeń z powierzchni naszej skóry i włosów. Niestety te chemiczne dodatki mogą działać szkodliwie dla naszego organizmu.
Jakie wyrządza szkody SLS i SLES?
Substancje silnie myjące, jakie są dodawane do kosmetyków drogeryjnych, działają na tyle mocno, że niszczą warstwę hydrolipidową skóry. Znacznie zaburza to jej prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego osoby z wrażliwą cerą są narażone na znaczne podrażnienia skóry: wysypki, trądzik oraz alergie. SLS i jej pochodne nadają środowisku skóry odczyn zasadowy, który sprzyja rozwojowi bakterii, co często powoduje również swędzenie i pieczenie. W kwestii pielęgnacji naszych włosów SLS podrażnia skórę głowy oraz powoduje szybsze wypłukiwanie się farby z włosa, a co za tym idzie szybsze blaknięcie koloru.
Kosmetyki bez SLS – gdzie je znajdziemy?
Stajemy się coraz bardziej świadomi jako konsumenci – dzięki temu szukamy produktów, które nie szkodzą naszemu ciału. Dlatego właśnie kosmetyki bez SLS cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zamieńmy silnie myjące substancje na ich o wiele delikatniejsze odpowiedniki takie jak sorbitol, cocobetaine czy decyl polyglucose. Przy wyborze kosmetyków ważnym jest to, aby zawierały one jak najwięcej naturalnych składników oraz żeby były pozbawione szkodliwych dodatków. Jeśli szukamy właśnie takich preparatów, to najlepszym wyborem będą kosmetyki Bodhi. Są to produkty powstałe w oparciu o długoletnie doświadczenie oraz zastosowanie wyłącznie naturalnych wyciągów z egzotycznych roślin, olejków eterycznych czy mieszanek kwiatów prosto z Tajlandii.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *