Zastosowania dla olejów konopnych

O oleju konopnym z pewnością słyszeli już dosłownie wszyscy. Nie oznacza to jednak tego, że wszyscy wiedzą jak wygląda kwestia stosowania tego oleju. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów warto podkreślić pewną ogólną informację – otóż, olej konopny możemy znaleźć w ścisłej czołówce (oleje roślinne) biorąc pod uwagę wartości prozdrowotne oraz wszechstronność zastosowań. Poza tym za największą zaletę oleju konopnego uważa się wysoką zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT). Inaczej mówiąc mowa o kwasach Omega-3 i Omega-6. Kwasy te stanowią aż 80% oleju konopnego.

Przechodzimy do tego jakie jest zastosowanie

Skoro wprowadzenie jest już za nami to nie pozostaje nic innego jak przejść do zastosowania. Wystarczy spojrzeć na nazwę kwasów – kwasy są niezbędne podczas wielu procesów do jakich dochodzi w naszym organizmie. Nie wolno przy tym zapominać, że kwasy muszą być dostarczane z zewnątrz. Idąc jeszcze dalej – koniecznie trzeba też pamiętać o odpowiednich proporcjach – w oleju konopnym proporcje są wzorcowe i wynoszą 3:1. Dokładniej rzecz ujmując 3 to omega-6 a 1 to omega-3. Kiedy proporcje kwasów nie będą odpowiednie to zastosowanie może być bardzo niekorzystne – fakty są takie, że złe proporcje kwasów mogą sprzyjać rozwojowi nowotworu, chorobom serca, nadciśnieniu oraz cukrzycy. Można powiedzieć, że wszystko ma swoje ciemne i jasne strony. Czas wrócić do tych jasnych.
Olej konopny bez wątpienia może mieć zbawienny wpływ na to jakie jest nasze zdrowie (o czym już sobie powiedzieliśmy). Jeśli myślicie jednak, że to wszystko, popełniacie spory błąd. Weźmy pod uwagę urodę. Tak się składa, że olej konopny posiada właściwości upiększające, dzięki którym zachowanie pięknej, młodej oraz zdrowej cery wcale nie jest zadaniem z gatunku nierealnych. Warto też wspomnieć o dodatkowym atucie w postaci tego, że olej konopny jest umiarkowanie tłusty. Ten fakt przekłada się na to, że olej można łatwo rozprowadzić a skóra nie ma problemu z wchłonięciem.
Olej konopny znajdzie swoje zastosowanie także w kuchni. Zwróćmy uwagę na to, że mamy do czynienia z podobieństwem do innych olejów roślinnych. Niemniej, skupmy się na oleju konopnym – ciekawy kolor oraz łagodny smak to połączenie, które przekłada się na świetny dodatek do past, sałatek czy sosów.

Podsumowanie – czy jest się nad czym zastanawiać?

Z pewnością przynajmniej niektórzy z Państwa zastanawiali się nad tym, czy olej konopny jest dobrym rozwiązaniem. Po przeczytaniu tego tekstu wnioski powinny być tylko jedne. Olej konopny jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przeróżnych okolicznościach. Trzeba jednak pamiętać, że to, o czym sobie dotychczas powiedzieliśmy było skrótem. Nie ma takiej możliwości, aby dokładnie uwypuklić zalety oleju konopnego przy okazji jednego tekstu. Co za tym idzie – jeśli zależy Państwu na tym, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat oleju konopnego, nic tylko się cieszyć. Krótko mówiąc – tekst był swego rodzaju podpowiedzią/wskazówką, teraz musicie się zdecydować czy chcecie z tej podpowiedzi skorzystać.
Więcej o olejach konopnych na https://www.straganzdrowia.pl/pl/c/Olej-konopny-CBD/237

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *