Walka z zabrudzeniami w kuchni

Uporczywy brud, to zmora każdej, dobrej pani domu, która nie tylko ogląda swoją piękną kuchnię, ale także często z niej korzysta. Chodzi w tym o to, że najlepiej jest sprzątać zlewozmywak po każdorazowym jego użyciu, ale nie zawsze jest to wykonalne praktycznie, czasem nie ma się już sił, a czasem się po prostu odkłada to na tak zwane jutro.
Różne rodzaje zabrudzeń
Zabrudzenia w skrócie można podzielić na dwie kategorie, to znaczy takie łatwe do usunięcia, a także trudniejsze do usuwania. Innym rodzajem są także bardzo trudne do usunięcia i dość zapuszczone już zabrudzenia. Chociaż mówi się, że dla chcącego nic trudnego, niektóre plamy wymagać mogą szorowania, a  także użycia znacznej siły fizycznej, a czasem silnie żrących substancji, które nie tylko usuwają brud, ale często także chroniące ceramikę szkliwo, co w efekcie spowodować może późniejsze ponowne zabrudzanie się go w dość znaczący sposób.
Walka z kamieniem i sadzą
Osad z kamienia, może być trudny do usunięcia, także z baterii oraz kącików i rowków miski zlewozmywaka. Ścieranie go druciakiem nie jest rozwiązaniem problemu, ale może go znacznie spotęgować. Lepiej jest użyć znacznie skuteczniejszych metod, które mają za zadanie zniszczyć strukturę, tego osadu, spowodowanego twardością wody, a nie tylko na krótko zniwelować problem. Dopiero po rozpuszczeniu się kamienia, można bez problemu go usunąć, nie naruszając przy tym struktury samego szkliwa. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o walkę z sadzami, które najczęściej są na spodzie garnków. Można nimi ubrudzić zlew, niechcący tylko ocierając się garnkiem o miskę, ale usunięcie takiej sadzy bywa trudne. Bo ona lubi się wszędzie mazać, dobrze jest wiedzieć, że sadza jest tłusta, a także dość czepliwa. Użyć do jej usunięcia można zarówno płynu do naczyń, jak też mleczka do mycia armatury kuchennej.
Sprzątanie powierzchni granitowych
Stanowić może znacznie łatwiejszy sposób na utrzymanie ich w czystości. Przetarcie szmatką, może spowodować oczyszczenie powierzchni, ale wiele zabrudzeń do niej nie przywiera, tak jak to się ma w przypadku ceramiki. Podjęcie decyzji o tym, że w kuchni powinien być zlewozmywak granitowy okazać się może słusznym i praktycznym rozwiązaniem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *