Tabletki na stawy dla psów

Domowe zwierzęta, podobnie jak ludzie, mogą odczuwać często problemy związane z bólem stawów. Nie musi to być przy tym domena jedynie psów z starszym wieku. Na bóle stawów mogą bowiem cierpieć także młode psy, których budowa ciała powoduje większe obciążenie aparatu kostno-stawowego. Rozwiązaniem dla opiekunów zwierząt, którzy chcą ulżyć w cierpieniu swoim pupilom są tabletki na stawy dla psa, które oferuje sklep Weterynaryjny.pl. Jakie są przyczyny bólu stawów u psów i jakie suplementy oraz witaminy warto wybrać, aby pomóc zwierzętom?

Przyczyny bólu stawów u psów

Ból stawów u psów jest najczęściej dość szybko dostrzegalny dla ich opiekunów. Psy tracą radość życia, niechętnie wychodzą na spacer, zaczynają kuleć czy utykać nawet przemierzając krótki dystans do legowiska czy do miski z pożywieniem lub wodą. Powodów bólu stawów może być wiele: od ich sztywnienia, przez reumatoidalne zapalenie, zwyrodnienia stawów czy ich uszkodzenie na skutek kontuzji. Choroby stawów bywają także uwarunkowane genetycznie i pojawiają się u całkiem młodych osobników. Stawy mogą również boleć zwierzę na skutek chorób odkleszczowych, jak borelioza czy anaplazmoza.

Jeśli dostrzegamy u psa jakiekolwiek z wymienionych objawów, jak:

– bolesność stawów,

– obrzmienie stawów,

– brak apetytu i energii u psa,

– gorączkę

warto udać się do weterynarza, który zbada zwierzę dokładnie i stwierdzi, co może być przyczyną widocznego cierpienia zwierzęcia oraz w jaki sposób można mu pomóc.

Jakie witaminy i suplementy na stawy dla psów warto wybrać?

Tabletki na stawy dla psa to ogólnodostępne preparaty, które podobnie jak w przypadku ludzi, pozwalają zwiększyć sprawność aparatu kostno-stawowego i zapewniają mu prawidłowe funkcjonowanie. Wśród suplementów dostępnych w sklepie Weterynaryjny.pl można znaleźć m.in. Dolfos CANIS ARTHRO HA zawierający takie składniki, jak kwas hialuronowy, glukozaminę i chondroitynę, glikozaminoglikany, a także kwasy tłuszczowe omega 3. Wszystkie wspierają prawidłowe funkcjonowanie stawów, zapewniając zwiększenie przenikania do tkanek substancji odżywczych, wzmacniając chrząstkę stawową i uczestnicząc w syntezie kolagenu. Tabletki DR SEIDEL FLAWITOL ARTRO zawierają z kolei m.in. chondroitynę, glukozaminę oraz boswellię, pobudzające wytwarzanie kolagenu i innych składników chrząstek, hamujące aktywność enzymów rozkładających chrząstki stawowe, a także chroniące przed pogłębianiem się objawów klinicznych zapalenia stawów. Dobór odpowiednich preparatów najlepiej skonsultować z weterynarzem, który rozpozna objawy powodujące ból stawów u psa – tabletki zamówisz na: https://weterynaryjny.pl/zdrowe-stawy-c-2_15.html

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *