Styropian do ocieplenia posadzki

Zanim zaczniemy wylewać nową posadzkę byłoby dobrze pomyśleć o tym, aby pod spód dać styropian. W ten sposób ocieplimy posadzkę i wiele na tym zyskamy. Nawet małe ocieplenie daje bardzo dobre efekty. Koszty związane z ociepleniem nie są wysokie, dlatego nie trzeba będzie się tym martwić. Warstwa izolacyjna jest bardzo potrzebna. Jeśli jeszcze mamy później na to położyć płytki to bez styropianu będzie bardzo zimno. 

Układanie styropianu przez wylewką

Styropian nie tylko ociepla, ale również można nim przykryć przewody, które znajdują się pod podłogą. Dzisiaj tych przewodów jest naprawdę bardzo dużo, dlatego trzeba wiedzieć, w jaki sposób należy je ukryć. Można tutaj wspomnieć chociażby o ogrzewaniu podłogowym. Styropian zanim zalejemy betonem trzeba będzie bardzo dokładnie ułożyć. Trzeba go również zabezpieczyć folią, bo jeśli o to nie zadbamy to pod podłogą będzie zbierała się wilgoć. Styropian może znaleźć się na parterze jak i na piętrze nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Na parterze styropian układa się w dwóch warstwach. Najpierw mamy podkład z betonu później izolacje i dopiero na końcu styropian. Nie jest to trudne, dlatego na pewno każdy sobie z tym poradzi.  Na gruncie można zastosować od 10 do nawet dwudziestu centymetrów grubości. Ważne jest również to, jakie parametry ma styropian i to wszystko trzeba będzie przez zakupem sprawdzić. 

Porady dotyczące układania styropianu pod posadzkę

Im więcej porad znajdziemy tym łatwiej będzie nam to wszystko wykonać. Błędy, które popełnimy nie będą widoczne od razu. Niestety, ale podczas pierwszych większych mrozów będziemy mogli się o tym przekonać.  Więcej o styropianie do ocieplenia posadzki  przeczytasz na budowadom.pl. Informacje zawarte na portalu internetowym są wiarygodne i można się nimi podpierać. To bardzo ważne w tak istotnej sprawie jak docieplenie posadzki, dlatego nie można tego bagatelizować. Warto tam już teraz zajrzeć i wszystko sprawdzić.  Trzymając się ustalanych zasad uzyskamy takie efekty, na jakich nam najbardziej zależy. 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *