Samochód w naprawie – co dalej

Może zdarzyć się tak, że nasz samochód uległ wypadkowi. Co mamy dalej zrobić? Nie mamy własnego samochodu i nie możemy dojechać do pracy albo do klienta? W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z samochodu zastępczego, jaki ma wypożyczalnia https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice/.  Czy będziemy musieli za niego płacić? Wszystko będzie zależne od tego czy mamy odpowiednie ubezpieczenie. Jeśli mamy AC, które w umowie zawiera, że w razie wypadku przysługuje nam samochód zastępczy to otrzymamy za darmo taki pojazd. Możemy od razu mieć taki samochód podstawiony na miejsce zdarzenia, ale można również zgłosić się samodzielnie do wypożyczalni i wybrać taki samochód, jaki jest nam potrzebny.

Wypadek na drodze z naszej winy- co z autem

Na pewno wiele osób zastanawia się jak to wszystko wygląda, jeśli to my spowodowaliśmy wypadek na drodze. Czy nadal można będzie korzystać z samochodu zastępczego bez opłat? Można będzie pod warunkiem, że mamy AC. Wtedy nie ma znaczenia czy to my w kogoś wjechaliśmy czy ktoś wjechał w nas. Ubezpieczyciel dostarczy nam samochód zastępczy z oc axa i będzie można z niego przez określony czas korzystać. To, jaki to będzie czas zależne jest od tego, jakie są warunki umowy. Najczęściej działa to w taki sposób, że samochód nam przysługuje do czasu aż nie przyjdzie rzeczoznawca i nie wyceni szkód. To najczęściej trwa kilka dni, ale zdarza się, że jeszcze tego samego dnia mamy wycenę szkód i na drugi dzień jest kosztorys. 

Korzystamy z samochodu zastępczego

Trzeba będzie zgłosić się poprzez formularz do ubezpieczyciela. Wtedy dowiemy się wszystkiego na temat samochodu, jaki wynajmujemy. Może zdarzyć się tak, że mają swoje, w przeciwnym wypadku trzeba będzie skorzystać z wypożyczalni. Może być tak, że wskażą nam, z których wypożyczalni mamy wybierać. Bywa z tym bardzo różnie, a każdy ubezpieczyciel ma inne zdanie na ten temat, dlatego warto to bardzo dokładnie sprawdzić, a wtedy nie będziemy mieć jakiś niepotrzebnych nerwów i kosztów. Mamy już i tak problemy z samochodem, dlatego wystarczy nam wrażeń i resztę problemów nie chcemy brać na siebie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *