Pyszne truskawki z własnej uprawy

Truskawki są przepyszne, dlatego zainteresowanie ich uprawą jest bardzo duże. W polskim klimacie rosną truskawki, dlatego warto będzie sprawdzić czy uda nam się to zrobić? Można takie truskawki hodować na działce, ale i w doniczce na balkonie. Wystarczy tylko dopasować odpowiednią odmianę i stworzyć jej najlepsze warunki do wzrostu. 

Co zawierają truskawki?

  • witaminy C, B2,B3,B6,B12,
  • witaminy A, D oraz E,
  • foliany.

Truskawki to samo zdrowie, dlatego powinniśmy ich w sezonie zjadać naprawdę bardzo dużo. Przekonamy się, że nasz organizm będzie miał dostarczonych wiele potrzebnych składników. Nie będziemy tak chorować i będziemy się czuć o wiele lepiej. Na tym na pewno nam zależy. 

Sadzenie i dbanie o truskawki

Najlepiej będzie umieścić truskawki w kwietniu lub w połowie maja w glebie. Zamówmy sobie sadzonki, które będą już przygotowanie do życia w gruncie. Im lepsze będą sadzonki tym łatwiej będzie nam zadbać o plony, które będą o wiele większe. Dla osób, które nie zdążą na wiosnę się zabrać za truskawki okresem ostatecznym jest lipiec i sierpień.  Wszystko jednak zależne jest od rodzaju truskawek, jakie chcemy mieć na swojej działce. Musimy mieć świadomość tego, że jeśli sadzimy sadzonki blisko jesieni to w tym roku nie będziemy mieć plonów. Trzeba będzie czekać do przyszłego roku, aby zjeść swoje pyszne truskawki.  Trzeba pamiętać o tym, że truskawki lubią przepuszczalną glebę, która jest spulchniona i ma substancje odżywcze. Wtedy rosną o wiele lepiej. PH gleby powinno mieścić się w przedziale 5-6,5. Byłoby dobrze na sezon przez sadzeniem truskawek wymieszać ziemię z nawozem. W ten sposób będą tam wszystkie potrzebne truskawką składniki.  Trzeba pamiętać, aby podlewać truskawki, bo susza jest w stanie je zniszczyć. Musimy również patrzeć czy truskawki nie są atakowane przez choroby. Więcej o pysznych truskawkach z własnej uprawy przeczytasz na projektujdom.pl, gdzie wszystko jest opisane. W ten sposób łatwiej jest zadbać o uprawy truskawek, co przełoży się na ich plony, na których bardzo nam zależy. 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *