Pyszne truskawki z własnej uprawy

Truskawki są przepyszne, dlatego zainteresowanie ich uprawą jest bardzo duże. W polskim klimacie rosną truskawki, dlatego warto będzie sprawdzić czy uda nam się to zrobić? Można takie truskawki hodować na działce, ale i w doniczce na balkonie. Wystarczy tylko dopasować odpowiednią odmianę i stworzyć jej najlepsze warunki do wzrostu. 

Co zawierają truskawki?

  • witaminy C, B2,B3,B6,B12,
  • witaminy A, D oraz E,
  • foliany.

Truskawki to samo zdrowie, dlatego powinniśmy ich w sezonie zjadać naprawdę bardzo dużo. Przekonamy się, że nasz organizm będzie miał dostarczonych wiele potrzebnych składników. Nie będziemy tak chorować i będziemy się czuć o wiele lepiej. Na tym na pewno nam zależy. 

Sadzenie i dbanie o truskawki

Najlepiej będzie umieścić truskawki w kwietniu lub w połowie maja w glebie. Zamówmy sobie sadzonki, które będą już przygotowanie do życia w gruncie. Im lepsze będą sadzonki tym łatwiej będzie nam zadbać o plony, które będą o wiele większe. Dla osób, które nie zdążą na wiosnę się zabrać za truskawki okresem ostatecznym jest lipiec i sierpień.  Wszystko jednak zależne jest od rodzaju truskawek, jakie chcemy mieć na swojej działce. Musimy mieć świadomość tego, że jeśli sadzimy sadzonki blisko jesieni to w tym roku nie będziemy mieć plonów. Trzeba będzie czekać do przyszłego roku, aby zjeść swoje pyszne truskawki.  Trzeba pamiętać o tym, że truskawki lubią przepuszczalną glebę, która jest spulchniona i ma substancje odżywcze. Wtedy rosną o wiele lepiej. PH gleby powinno mieścić się w przedziale 5-6,5. Byłoby dobrze na sezon przez sadzeniem truskawek wymieszać ziemię z nawozem. W ten sposób będą tam wszystkie potrzebne truskawką składniki.  Trzeba pamiętać, aby podlewać truskawki, bo susza jest w stanie je zniszczyć. Musimy również patrzeć czy truskawki nie są atakowane przez choroby. Więcej o pysznych truskawkach z własnej uprawy przeczytasz na projektujdom.pl, gdzie wszystko jest opisane. W ten sposób łatwiej jest zadbać o uprawy truskawek, co przełoży się na ich plony, na których bardzo nam zależy. 

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *