Przeszczep włosów na brodzie i wszystko, co musisz wiedzieć

Gęsta broda stała się w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych atrybutów mężczyzny. Jak się okazało, nie jest to moda, która przeminęła po jednym sezonie, a styl, który pozostaje popularny już od dłuższego czasu. Wraz z popularnością męskiego zarostu, możemy zaobserwować mnogość rodzajów brody – każdy mężczyzna, niezależnie od kształtu twarzy może znaleźć coś dla siebie. Przeszkodą bywa jednak własny organizm i genetyka – niewystarczająco gęsty lub nierównomierny zarost. Skutecznym i bezpiecznym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest przeszczep brody.

Przeszczep brody – co warto wiedzieć

Przede wszystkim należy podkreślić, że efekt jest trwały, a sam zabieg – bezbolesny. Implantacja zarostu została przemyślana tak, by zagwarantować najwyższą skuteczność przy jednoczesnej bezinwazyjności. To wszystko zapewnia nowoczesna metoda FUE (Follicular Unit Extraction), która z powodzeniem sprawdza się również przy uzupełnianiu brwi i włosów na głowie. W przeciwieństwie do wcześniej stosowanych sposobów przeszczepiania włosów (np. FUT), nie wymaga ona pobierania płatów skóry. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, nie pozostawia po sobie widocznych śladów. Polega na pobraniu mieszków włosowych – z miejsc, gdzie włosy są szczególnie silne, np. okolice potylicy – a następnie implementacji ich w pożądanym miejscu. Pozwala to na precyzyjne korygowanie wszelkich braków i nierówności w zaroście – nasi klienci mogą „zaprojektować” swoją brodę – stosujemy się do wszelkich wytycznych w zakresie gęstości i kształtu brody.

Przed zabiegiem

Ponieważ każdy organizm jest inny, przeszczep musi być określony fachową konsultacją. Przeprowadzane są one w Bielsku Białej, Jaworznie Katowicach i w Krakowie. W czasie takiej konsultacji, lekarz określa, czy stan i jakość posiadanych włosów pozwalają na przeprowadzenie zabiegu. Wyjaśniane są wszelkie kwestie związane z przeszczepem i przygotowaniem się do niego.

Po zabiegu

Przeszczep brody trwa kilka godzin. W San-Medical przeprowadzany jest przez wykwalifikowany personel, nadzorowany przez znanego specjalistę w tej dziedzinie – dr Sandelewskiego. Po zabiegu nakładana jest maść ochronna, nie ma natomiast potrzeby stosowania jakichkolwiek opatrunków czy szwów. W praktyce metoda FUE gwarantuje pełną skuteczność, nie ma ryzyka odrzucenia przeszczepionych mieszków w miejscu biorczym. Na pełen efekt trzeba poczekać – od pół roku do roku od zabiegu. Ma to związek z okresem biologicznego przystosowania się włosów do funkcjonowania w nowym miejscu. Przeszczepiony zarost można golić lub zapuścić na dowolną długość.

Zapraszamy na https://www.san-medical.pl/przeszczep-wlosow-w-rekonstrukcji-brwi-i-brody/ – znajdziesz tu wszelkie informacje dotyczące przeszczepu włosów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *