Przeprowadzka na studia do Warszawy – co potrzebne

Udało się. Dostałeś się na swoje wymarzone studia na jedną z warszawskich uczelni. Jeżeli mieszkasz na tyle daleko od siedziby Twojej Alma Mater, że codzienne dojazdy byłyby co najmniej bardzo uciążliwe, niezbędna będzie przeprowadzka. Dla wielu osób jest to niełatwa sprawa. Opuszczenie swojego rodzinnego miasta może być problematyczne pod względem logistycznym. Jednak jeżeli wdrożysz w życie kilka porad, które znajdziesz poniżej, Twoja przeprowadzka na studia stanie się jedynie ciekawym początkiem przygody w wielkim mieście.

Nie zwlekaj


Przeprowadzka do Warszawy powinna być odpowiednio wcześnie zaplanowana. Jeżeli zrobisz to bez składu i ładu, prawie na pewno wypadnie Ci coś nieprzewidzianego. Przede wszystkim zacznij od znalezienia odpowiedniego lokum. Jeżeli ani Ty ani Twoja rodzina nie posiada nieruchomości w stolicy będziesz musiał je sobie wynająć. Poszukiwanie mieszkania czy pokoju warto rozpocząć z chwilą, gdy znajdziesz swoje imię na oficjalnej liście przyjętych studentów. W wakacje dostępnych jest o wiele więcej ciekawych ofert i w niższej cenie niż w okresie poprzedzającym inaugurację roku akademickiego. Większość uczelni posiada bardzo sztywny harmonogram składania dokumentów i wniosków o przyznanie miejsca w akademiku. O większość z nich możesz ubiegać się jedynie do końca sierpnia, dlatego nie zwlekaj i przejrzy takie oferty już dziś.

Przejrzyj swoją szafę


Zanim zaczniesz się przeprowadzać zrób porządki w swoim domu i sprawdź czy przypadkiem nie zgromadziły się tam przez lata niepotrzebne rzeczy. Zastanów się czy nie warto niektórych z nich zostawić bądź sprzedać. To również bardzo dobry czas na to by dokupić to czego nam brakuje, a może się przydać w nowym lokum. Zrób koniecznie listę sprzętów, w które wyposażone jest Twoje nowe mieszkanie. Wówczas unikniesz nieprzyjemnej sytuacji, w której zabraknie Ci tak prozaicznych przedmiotów użytku codziennego jak garnki czy żelazko.

Przeprowadzka na własną rękę czy z firmą


Przewiezienie wszystkich rzeczy samodzielnie może być problematyczne tym bardziej im więcej rzeczy zabieramy i czym dalej się przeprowadzamy. Przeprowadzka z miast ościennych do Warszawy jest stosunkowo łatwa i wiele osób wykorzystuje w tym celu własny samochód. Niektórzy decydują się na pomoc bliskiej rodziny i przyjaciół. Czasami jednak może się to okazać niemożliwe bądź zbyt uciążliwe. Wówczas warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Jedną z takich firm, które przewiozą Twoje rzeczy niezależnie od ich gabarytów na raz jest Aksel.

Usługi przeprowadzkowe Aksel https://www.przeprowadzki-aksel.pl/ to przede wszystkim przewóz rzeczy spakowanych w tradycyjne kartonowe pudełka. Jednak gdy zajdzie taka potrzeba, to przewieźć z nimi będziesz mógł również bardziej niestandardowe pakunki. Niezależnie od wyboru formy przeprowadzki warto co najmniej dwa razy sprawdzić czy zabrałeś wszystko co chciałeś.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *