Projektowanie wnętrza

Właśnie jestem na etapie projektowania wnętrza swojego świeżo wybudowanego domu. Chciałabym wszystko zrobić idealnie, dlatego całymi godzinami siedzę obecnie w internecie i oglądam wszystko co jest dostępne w ofertach wielkich dyskontów takich jak IKEA oraz małych prywatnych przedsiębiorców, którzy wytwarzają piękne produkty własnoręcznie. Nie zawsze wszystko co mi się podoba znajduje się w zasięgu mojej ręki, ponieważ ceny wyrobów własnych są zazwyczaj wysokie, dlatego wtedy poszukuję tańszego zastępstwa w zwykłych sklepach z meblami.
Jeżeli chodzi o światło, postanowiłam postawić na oświetlenie led. Jest to na początku wysoki koszt inwestycyjny, ponieważ profil led jest droższy od zwykłych żarówek, ale za to gwarantuje mniejsze zużycie energii czyli generuje niższe rachunki za prąd oraz to, że będzie świecił przez znacznie dłuższy okres bez konieczności wymiany. Mam nadzieję, że producenci mnie nie okłamują, ponieważ w domu mam do wkręcenia około 150 żarówek i wszystkie z nich mają być led. Chciałam dopracować każdy szczegół, więc w domu mam zamontowanych wiele kwadratowych halogenów oraz pasujących do nich kwadratowych włączników światła w kolorze srebrnym. W mieszkaniach ściany pokrywają beże i brązy, a na klatce schodowej jest położony tynk egipski, który wygląda po prostu obłędnie. Podłogi są drewniane, tutaj postawiłam na dębowy parkiet, a w kuchni na wielkie kremowe płyty, identyczne na podłodze i ścianach, dzięki czemu kuchnia zachowuje spójność również z innymi częściami domu.
W łazience mam ogromne lustro, które pokrywa całą jedną ścianę, a na jej środku znajduje się stylowa wanna na złotych nóżkach, która często widać w magazynach dla designerów i w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Mam nadzieję, ze kiedy skończę projektować moje wnętrza odniosę wreszcie poczucie, że to jest moje miejsce.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *