Profesjonalne ultrasonografy optyczne

Ultrasonograf optyczny to urządzenie, za pomocą którego przeprowadza się badanie USG oka, najczęściej w sytuacjach, gdy w inny sposób nie można należycie ocenić stanu, w jakim znajduje się gałka oczna. Warto zatem przyjrzeć się tym aparatom medycznym i ich możliwościom.

Ultrasonograf okulistyczny – budowa i zasada działania

Współczesne urządzenia medyczne składają się z wielu elementów, tak też jest w przypadku ultrasonografu optycznego. Najważniejszą jego częścią jest odbiornik oraz współpracujący z nim emiter. Wysyła on sygnał ultradźwiękowy, który po napotkaniu tkanek oka odbija się i jest rejestrowany przez odbiornik. Jego graficzna wersja wyświetlana jest na ekranie ultrasonografu lub komputera.

Nowoczesne rozwiązania techniczne umożliwiają lekarzowi oglądanie czystego i przejrzystego obrazu oczu pacjenta. Dodatkowym atutem ultrasonografów okulistycznych jest ich zdolność do przeprowadzania innych badań, na przykład pachymetrii lub biometrii.

Badanie USG oka – przebieg

W badaniu tym można wyróżnić następujące etapy:

  • pacjent zamyka oczy i rozluźnia powieki;
  • osoba dokonująca badania nakłada na powieki specjalny żel;
  • lekarz przykłada do zamkniętego oka głowicę urządzenia;
  • obraz ultrasonograficzny pojawia się na ekranie komputera

Doświadczony lekarz nie ma problemów z interpretacją obrazu i może zdiagnozować ewentualne schorzenia lub nieprawidłowości. Nie trzeba czekać na rezultat badania, a lekarz wraz z pacjentem mogą skupić się na wyborze najlepszej metody leczenia, jeżeli jest taka konieczność.

Do czego wykorzystuje się badanie ultrasonograficzne

W trakcie takiego badania można wykryć wiele groźnych dla zdrowia i życia pacjentów schorzeń, takich jak:

  • guzy oka;
  • przedarcie lub odwarstwienie siatkówki;
  • zmiany o charakterze jaskrowym w nerwie wzrokowym.

Co ważne badanie takie daje jasny rezultat, nawet w przypadku pacjentów, badanych wcześniej innymi metodami, które nie pozwoliły na postawienie jednoznacznej diagnozy. Dużą zaletą badania jest także jego bezbolesny charakter i brak warunków, jakie pacjent musi spełnić, by do niego przystąpić. Dlatego też ultrasonograf optyczny często stosowany jest w wielu gabinetach.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem takiego urządzenia, powinieneś odwiedzić strony prowadzone przez sklep MDT. Prezentowane tam urządzenia medyczne pochodzą od najlepszych producentów i zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort badań, zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Odznaczają się one wysoką jakością wykonania i bezawaryjnością.

Nie czekaj, odwiedź sklep MDT już dziś i zaopatrz Swój gabinet w profesjonalny ultrasonograf optyczny: https://www.mdt.pl/97,ultrasonografy-okulistyczne

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *