Prawidłowa pielęgnacja przetłuszczających się włosów

Ciężko dba się o włosy, które na okrągło się przetłuszczają i potrafią wyglądać dobrze przez maksymalnie kilka godzin. Jeżeli sama właśnie z takimi musisz się męczyć, na pewno wypróbowałaś już wiele domowych sposobów i drogeryjnych kosmetyków, które miały zahamować produkcję łoju na skórze twojej głowy. Najpierw zadbaj jednak o samą podstawę. To szampon do włosów przetłuszczających się musi być bowiem jak najlepiej dobrany, gdyż to z niego będziesz korzystać codziennie. Choć możliwe jest również, że dzięki właściwym kosmetykom ograniczysz częstotliwość tego zabiegu.

Szampon, w którego składzie pojawi się kilkadziesiąt różnych składników, najprawdopodobniej będzie obciążać twoje włosy i prowadzić do ich szybszego przetłuszczania się. Z takich preparatów koniecznie musisz zrezygnować. Klasyczne szampony zastąp tymi naturalnymi i lekkimi. Patrz na ich składy. Kieruj się przede wszystkim ich długością. Koniecznie uważaj przy tym na składnik nazywany skrótem „SLS”, który pozornie poprawia wygląd włosów, ale w rzeczywistości je męczy i niszczy. Twój szampon do włosów cienkich i delikatnych musi mieć jak najprostszy i jak najkrótszy skład oparty na samych naturalnych i bezpiecznych substancjach.

Od czasu do czasu możesz jednak zafundować swoim włosom i skórze głowy porządne oczyszczanie z łoju, toksyn i resztek kosmetyków do stylizacji. Wymyj je wtedy szamponem rozrobionym z jedną łyżką sody oczyszczonej. Taką miksturę możesz stosować średnio raz na dwa tygodnie – nie częściej, gdyż jest ona intensywna w działaniu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *