Popularne rodzaje biustonoszy

Jest kilka rodzai biustonoszy, które każda z nas zna. Nie zawsze wiemy, jaki to typ i to, co go wyróżnia od innych. Jeśli tak jest, to warto wówczas przeglądając swoją bieliznę i ofertę sklepu internetowego posiadającego duży wybór staników (jaki na przykład znajdziemy na sklep Conteshop.pl) ,ocenić, jakie modele lubimy oraz poznać te, które powinny nam odpowiadać.

Biustonosz miękki


Nazywany czasem najbardziej klasycznym, prostym czy wręcz zwykłym. Jest nieusztywniany, zazwyczaj uszyty z jednej warstwy materiału. Może posiadać fiszbiny ale nie zawsze je ma. Ceniony jest przede wszystkim za wygodę w noszeniu. Cenią go szczególnie młode dziewczyny jako pierwszy stanik. Polecany jest ciężarnym i karmiącym oraz kobietom po operacji piersi. Model z fiszbinami lubią kobiety starsze. Jest odpowiedni szczególnie w przypadku większych biustów. Świetnie się do nich dopasowuje i dobrze leży.
.

Półusztywniany


Ma dolną część miseczki usztywnioną. Górna jego część to zazwyczaj koronka lub tiul. Jest on odpowiedni dla każdego rozmiaru biustu. Dzięki dolnemu usztywnieniu  utrzymuje ładny kształt piersi, nie dodając przy tym piersiom objętości.
 

Usztywniany


Jest uszyty zazwyczaj z kilku warstw miękkiego materiału. Nadaje piersiom ostateczny kształt.. Można wyróżnić kilka jego rodzai:
a) z tzw. t-szwami – miseczka szyta jest z trzech części, szew ma kształt litery T;
Jest to najczęściej spotykany modelem tego typu staników.
b) z miseczkami gładkimi uszytymi z piankowego materiału;
c) z. formowanymi termicznie miseczkami, (tzw. typ kopa.). 
Jest odpowiedni zarówno dla mniejszych, jak i dla większych biustów. Nie posiada żadnych wkładek powiększających piersi.

Push-up


Jest to usztywniany biustonosz, który może powiększyć biust nawet o dwa rozmiary (tzw. double push-up). Posiada wkładki, które mogą być wyjmowane. Można ten typ stanika podzielić ze względu na ich rodzaj. Wyróżniamy trzy kategorie: piankowe, sylikonowe oraz żelowe. Jest on odpowiedni zarówno dla małych, jak i dla średnich rozmiarów piersi.

Bardotka


Charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jej górna część jest równa. Ponadto część środkowa między piersiami jest dość wysoka, Kojarzona jest zazwyczaj ze stanikiem z odpinanymi (często) silikonowymi ramiączkami. Jest to możliwe dzięki bocznym fiszbinom i odpowiednio zamocowanemu, sylikonowemu paskowi. Zapobiega to ześlizgnięciu się biustonosza.
Ten krój stanika często posiada też wkładki. Podkreśla przede wszystkim górną część biustu, tworząc piękny, pełny dekolt.Plunge
Charakteryzuje się tym, że między miseczkami posiada maksymalnie mocne wcięcie. Jest on polecany głównie do głębokich dekoltów. Aby podkreślić dodatkowo biust, staniki te delikatnie ściskają piersi nadając im piękny kształt.

Bustier 


Łączy w sobie niejako cechy biustonosza i gorsetu. Oprócz tego, że podnosi biust to jeszcze modeluje sylwetkę.

Bustier ponadto bywa noszony do głębokich dekoltów lub bluzek z wyciętymi plecami. Jego widok wówczas ma za zadanie uatrakcyjnić stylizację.

Balkonetka


To biustonosz stworzony o wygodzie noszenia dla pań posiadających duży biust. Szeroko rozstawione ramiączka, wysoki mostek, boczny panel i miseczka złożona z trzech części to cechy klasycznego stanika tego typu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *