Odpowiadamy na pytanie: czy marketing sieciowy jest legalny

Linking entities, Blockchain, social media, Communications Network

Marketing sieciowy jest nowatorską formą prowadzenia działań promocyjnych. Oczywiście ze względu na element budowania struktury od razu nasuwa się pewne podobieństwo. Jak można więc rozróżnić piramidę finansową od marketingu wielopoziomowego?

Kluczową różnicą jest produkt. To on stanowi fundament dobrze prosperującego oraz legalnego biznesu MLM. Tak jak pisaliśmy we wcześniejszej części tekstu, piramidy finansowe zazwyczaj oferują produkt:

– o znacznie zawyżonej wartości,

– o praktycznie zerowej wartości,

– nie oferują żadnego realnego produktu.

„Prawdziwy” biznes MLM opiera się na realny, wartościowym produkcie, który dostępny jest dla klientów w akceptowalnej cenie. Jeżeli tak jest, to kapitał do struktury pochodzi właśnie ze sprzedaży produktu. Oznacza to, że firma nie jest uzależniona od pozyskiwania nowych członków. To jest właśnie kluczowa różnica.

Mie musisz głużej zastanawiać się czy marketing sieciowy jest legalny – to w pełni zgodna z polskim i międzynarodowym prawem forma prowadzenia działalności biznesowej.

Sprzedaż produktu jest kluczowa

MLM to system, który zarabia na sprzedaży produktu. Piramida finansowa finansowana jest poprzez ciągłe rekrutowanie nowych członków do struktury, którzy wpłacają opłaty członkowskie. Jeżeli więc ktoś zaoferuje Ci dołączenie do MLM-u, ale nie będzie w stanie wyjaśnić jaki produkt sprzedają, to możesz potraktować to jako ostrzeżenie.

W założeniu brzmi to bardzo łatwo. Niestety oszuści wciąż starają się wymyślać nowe rozwiązania, które pozwalają im oszukać nawet bardzo ostrożnych ludzi. Z tego powodu pamiętaj, że przed wejściem w strukturę jakiegokolwiek projektu warto poświęcić kilka godzin na prześwietlenie całej firmy. Sprawdź informacje o produktach, które są oferowane oraz o osobach stojących za firmą.

Jeżeli cokolwiek wzbudzi Twoje podejrzenia, zastanów się, czy chcesz ryzykować? Pamiętaj jednak żeby nie popadać w skrajność. Nie każda osoba na Twoje drodze chce Cię oszukać. Firmy MLM, które działają na naszym rynku od lat, są dokładnie sprawdzane przez organy nadzorujące. Nie rozpowszechniajmy więc szkodliwych stereotypów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *