Najpiękniejsze drzwi wejściowe do domów i mieszkań

Jak dostosować kolor drzwi do elewacji domu?
Drzwi wejściowe stanowią wizytówkę każdego domu. Warto zadbać o to, aby były zadbane i przy tym efektownie wykonane. Czasami można wykosztować się nieco więcej, ale mieć pewność, że drzwi które w danym momencie zakupiliśmy, będą nam służyły przez całe lata. Podstawową zasadą projektantów oraz dekoratorów wnętrz jest wybierać drzwi zgodnie z kontrastami kolorystycznymi, aby były jak najbardziej widoczne na tle elewacji. Jeśli elewacja naszego domu jest jasna, będzie można bez obawy dobrać do niej ciemne drzwi wejściowe i taką samą oprawę okien. Z kolei, przy ciemniejszym odcieniu elewacji jasne drzwi oraz okna ratują całą kompozycję przed natłokiem ciężkości w kolorze. Dziś w modzie są nie tylko proste drzwi z drewnianej, eleganckiej płyty. Drewniane drzwi z częściowym oszkleniem cieszą się olbrzymią popularnością przez sprawianie wrażenia form lekkich i wszechstronnie zaprojektowanych.
Za zamkniętymi drzwiami
Większość eleganckich drzwi nowoczesnych producentów stolarki ma już dopasowane klamki oraz zamki. Czasami jeszcze można natknąć się na modele, w których klamki kupuje się osobno. Do drzwi wejściowych, stanowiących o reprezentatywności wybranego gospodarstwa domowego, dopasować można masywne, eleganckie, wykonane ze stopów szlachetnych metali klamki. Ich wykonanie z wysokiej jakości stopów metali sprawi, że przez wiele lat zachowają funkcjonalność i dobry wygląd. Masywne klamki pasują zarówno do drzwi prostych, jak i tych nieco oryginalniej zaprojektowanych. Gładka struktura drewna nigdy nie oprze się żadnej modzie, choć przyjemnie jest zobaczyć w drzwiach formę oszkloną, np. w kształcie rozety czy też półokręgu. Bardzo ładnie prezentują się drzwi wejściowe w kolorze ciepłej czerwieni, z naturalnie impregnowanego drewna. Klasyczne, czarne drzwi olchowe pasować będą do śnieżnego odcienia elewacji. W drzwiach wejściowych bardzo ważny jest także skuteczny zamek, dzięki któremu w domu czujemy się bezpiecznie, a w czasie przebywania poza nim nie boimy się kradzieży.
Wygląd przedpokoju ma znaczenie
Drzwi wejściowe prowadzą nas do wnętrza domu lub mieszkania a w szczególności do ich pierwszego pomieszczenia czyli przedpokoju. To miejsce niezwykle ważne a jednak często tak pomijane podczas urządzania domu. A to przecież tam witamy się z gośćmi czy chociażb przyjmujemy listonosza czy kuriera. Wiele osób twierdzi, że wygląd przedpokoju świadczy o reszcie mieszkania. Dlatego też warto zadbać o estetykę, porządek i ład w tym pomieszczeniu a w osiągnięciu tego przychodzą nam z pomocą nowoczesne garderoby do przedpokoju. Te nieduże zestawy składające się z szafek, wieszaków i lustra pomagają zapanować nad liczną odzieżą wierzchnią całej rodziny. Wybierając drzwi wejściowe do domu warto zastanowić się w jakim stylu będzie utrzymana większość mebli, tak aby również te znajdujące się w przedpokoju zanadto nie odbiegały stylistycznie od drzwi zewnętrznych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *