Najlepsze systemy dachowe 2019

Z każdym rokiem rynek budowlany powiększa się o nowe pokrycia dachowe, wzbogacane nowoczesnymi metodami produkcji i obróbki. Dzięki temu inwestorzy mogą wybierać spośród najlepszych i najtrwalszych materiałów na dach. Z jednej strony takie rozwiązania mają na celu spełnienie oczekiwań wszystkich względem idealnego poszycia, ale z drugiej – koniec końców – nie wiadomo, na jakie zadaszenie się zdecydować.

Z tego powodu warto przejrzeć ranking najlepszych systemów dachowych, które w danym roku zyskują na popularności. Dzięki temu sprawdzimy właściwości każdego z nich, cenę oraz jakość. Dowiemy się również, jaki rodzaj dachu jest dedykowany danemu typowi zabudowy i więźby. Jeśli więc budujesz dom, jesteś inwestorem lub właśnie nosisz się z zamiarem zakupu starego budynku i wyremontowania go, poniższe porady z pewnością pomogą Ci podjąć finalną decyzję dotyczącą wyselekcjonowania najlepszego poszycia.

Blachodachówka – lekka i mocna

Nie ma chyba popularniejszego pokrycia dachowego niż właśnie blachodachówka. Z uwagi na to, że dzieli się na kilka rodzajów – karpiówka, z posypką, na rąbek itp. – każdy znajdzie idealną na swój dach. Poza tym jej lekkość oraz łatwość w montażu sprawiają, że przeważa, chociażby nad dachówką ceramiczną lub betonową. Jeśli więc chcesz, by Twoje pokrycie było: ekonomiczne, łatwe w montażu, odporne na korozję i inne negatywne czynniki mechaniczne, i dopasowane do rozmiaru dachu – bez konieczności przycinania –; blachodachówka będzie najlepszym zakupem.

Blacha trapezowa – wysoka jakość i ekonomiczność

Blacha trapezowa to kolejny system dachowy, który z każdym rokiem zyskuje na popularności. Dzieje się tak za sprawą jej kilku ogromnych zalet. Przede wszystkim jest bardzo tania. Porównując ją do blachodachówki, za taką samą cenę – jak wcześniej wspomnie pokrycie – kupimy 3 razy więcej poszycia z blachy trapezowej. Poza tym wyróżnia ją wysoka jakość i jeszcze łatwiejszy montaż, niż poprzedniczki. Jeśli chcesz zdecydować się na tę blachę, zamawiasz ją u producenta na wymiar. Dzięki temu instalacja przebiega jeszcze szybciej i bez zbędnych komplikacji.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *