Najlepsze buty do biegania po asfalcie

Jedna z kultowych marek w świecie sportowego obuwia – Asics – dostępna jest w asortymencie wielu sklepów internetowych. Buty Asics męskie i damskie nie bez powodu cieszą się takimi uznaniem wśród osób trenujących zawodowo i amatorsko. Marka znana jest bowiem z produktów wysokiej jakości o ciekawym designie i nowatorskich rozwiązaniach wspierających w aktywnym uprawianiu sportu.

Historia marki Asics

Japońska firma Asics założona w 1949 roku w bardzo szybkim czasie osiągnęła światowy sukces, dzięki produkcji obuwia i ubrań o wysokiej jakości. Jej nazwa to pierwsze litery starożytnego powiedzenia w zdrowym ciele zdrowy duch (łac. anima sana in corpore sano). Założycielem firmy był Kihachiro Onitsuka, którego celem od początku było zachęcanie młodych Japończyków do uprawiania sportu. Samodzielnie stworzył m.in. pierwsze buty marki Asics – model do gry w kosza, a w rodzinnym Kobe założył Centrum Badań i Rozwoju, gdzie do dzisiaj naukowcy pracują nad nowymi technologiami produkcji. To tam właśnie powstała m.in. flagowa technologia marki – Asics System Gel. Dzięki niej Asics zaczął produkować znakomite adidasy do biegania po asfalcie. W środkowej podeszwie butów zostały bowiem umieszczone żelowe jednostki, amortyzujące wstrząsy, co zapobiega urazom, na które narażone jest ciało w trakcie biegania po twardych powierzchniach. W ten sposób powstały m.in. buty Gel-Kayano i Gel-Kinsei uznawane za najdoskonalsze obuwie pozwalające na biegania po asfalcie. Z czasem w ofercie firmy pojawiły się nie tylko buty, ale również stroje sportowe. Choć marka zyskała przede wszystkim uznanie wśród zawodowych sportowców, to jej oferta skierowana jest współcześnie do wszystkich, nie tylko osób prowadzących aktywny tryb życia, ale poszukujących wygodnych, dobrze uszytych ubrań i znakomitego obuwia o ciekawym designie. Ciekawostką dla miłośników historii designu może być również fakt, że logo marki Asics, które do dziś widnieje na wszystkich butach czy ubraniach stworzył Herb Lubalin, jeden z mistrzów nowoczesnej typografii.

Buty Asics do biegania

Buty męskie do biegania po asfalcie oraz buty Asics damskie odznaczają się nie tylko radosnymi kolorami, ale też rozwiązaniami, które chronią zdrowie i zapewniają bezpieczeństwo biegaczom. Oprócz wspomnianych wkładek żelowych chroniących układ stawowy, to Asics jako pierwsza firma wprowadziła kolorowe taśmy odblaskowe, pozwalające na zachowanie widoczności po zmierzchu. Warto wspomnieć, że obuwie tej marki można kupić w sklepie internetowym Butomaniak – https://www.butomaniak.pl/firm-pol-1495791988-Asics.html w szerokim wyborze.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *