Najbardziej nietuzinkowe sposoby malowania ścian

Malowanie ścian to nierzadko również sztuka. Można oczywiście metodycznie i równomiernie pokryć powierzchnię odpowiednim rodzajem farby o pożądanym kolorze, wybranym zależnie od potrzeb i upodobań. Czasami warto jednak zdobyć się na coś nietypowego, a nawet zaskakującego, jak wzorki na ścianie, które można uzyskać przy odrobinie zachodu i pomysłowości. Czasami metody, dzięki którym uzyskuje się zaskakujące efekty, również potrafią zaskakiwać! Oto kilka z nich.
Nabłyszczanie chropowatych powierzchni
Dużą popularnością cieszą się dziś farby strukturalne, które same w sobie pozwalają na uzyskanie na ścianie zaskakujących efektów, nawet bez specjalnych umiejętności w tym kierunku. Faktury zdecydowanie mniej gładkie fantastycznie odbijają światło, a kiedy na koniec powlecze się je błyszczącą warstwą bejcy, lakieru czy lazuru, uzyskany efekt jest wprost zachwycający! Tworzy wręcz coś w rodzaju specjalnego pokazu świetlnego, który przyciąga wzrok. Zabieg jest dość prosty, jednak efekt może przerastać najśmielsze oczekiwania. Wystarczy tylko odrobina fantazji!
Kwadraty pełne koloru
Jeżeli chce się uzyskać efekt płytek… bez płytek, warto wiedzieć, że jest to możliwe! Wystarczy tylko odrobina pomysłowości i sprytu. Tego typu triki rewelacyjnie sprawdzają się w kuchni. Do tego rodzaju najlepiej używać farb odpornych na zmywanie, czyli np. lateksowych. Aby uzyskać wymarzony efekt, wystarczy uzbroić się w wałek i kwadratową gąbkę wykonaną z celulozy. Najpierw należy równomiernie pokryć ścianę jednym, jaśniejszym kolorem. Celulozowe „pieczątki” zaczynamy stawiać od górnego rogu najbardziej eksponowanej ściany. Ciemniejszą farbę należy wlać do naczynia o płaskim dnie, by móc delikatnie zanurzać w nim gąbkę. Można również nanosić na nią farbę za pomocą szerokiego pędzla. Gąbkę należy przykładać do ściany w dość delikatny sposób, aby uniknąć rozmazywania i ściekania farby. Technika jest całkiem prosta i pozwala na uzyskanie zachwycających rezultatów. Oczywiście dowolność w wyborze liczby i rodzaju kolorów jest w tym przypadku niemal pełna.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *