Na czym polega laserowanie usuwanie blizn?

Blizny stanowią czasem nie lada problem, zwłaszcza kiedy znajdują się w miejscu widocznym na ciele. Jednak współczesna kosmetyka estetyczna potrafi poradzić sobie i z takim problemem. Laserowe usuwanie blizn, pozwala na całkowite pozbycie się problemu.

Tego typu metoda, stosowana jest na każdym typie skóry oraz pozwala na usunięcie bardzo starych znamion. Zabiegi kosmetyczne, polegające na korekcie blizn są całkowicie bezpieczne i mało bolesne. Metoda polega na użyciu lasera, który poprzez impulsy stymuluje tworzenie się nowej, zdrowej tkanki.

Polecamy: usuwanie blizn Kraków – salon kosmetyczny Sekrety Piękna

Tak jak w przypadku innych zabiegów i tutaj nie każdy może sobie na taką przyjemność pozwolić, ponieważ są liczne przeciwskazania do wykonania tego typu zabiegu. Osoby cierpiące na choroby nowotworowe, autoimmunologiczne czy mające problemy z krzepnięciem krwi, powinny zasięgnąć porady specjalisty przed podjęciem się tej metody leczenia. Jeżeli jednak nie ma przeciwskazań do wykonania zabiegu, należy się do niego odpowiednio przygotować. Nie można na kilka tygodni przed zabiegiem stosować kremów samoopalających oraz peelingów jak również leków zawierających zioła światło – uczulające.

Po zabiegu ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, która polega zazwyczaj na stosowaniu kremów nawilżających zawierających w swoim składzie witaminy.  Zabieg korekty blizn, należy powtarzać kilkukrotnie, ponieważ jedna wizyta nie zredukuje głębokich czy rozległych zmian. Cena takiego zabiegu zaczyna się od 200zł w zależności od gabinetu oraz problemu z jakim przychodzimy. Do tej kwoty należy również jeszcze doliczyć koszty konsultacji z kosmetologiem, jednak bardzo często ta opcja jest darmowa.

Należy jednak pamiętać, aby wybrać się do renomowanego salonu, ponieważ czasami lepiej jest zapłacić parę złotych więcej i mieć pewność, że usługa zostanie wykonana na najwyższym standardzie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *