Informacje o soczewkach kontaktowych

Nosisz okulary? Lubisz aktywny tryb życia? Codziennie biegasz? Latem jeździsz na rowerze, a zimą na nartach? Okulary często mogą przeszkadzać w komfortowym uprawianiu sportów. Podczas deszczu zachodzą parą, potrafią zabrudzić się kurzem lub błotem. Skuteczną i bezpieczną alternatywą są soczewki kontaktowe Acuvue, dzięki którym szybko zapomnisz o kłopotach podczas czynnego wypoczynku czy tych związanych z koniecznością zabierania okularów do teatru. Soczewki kontaktowe nie tylko ułatwiają codzienne życie, ale także pomagają w leczeniu wad wzroku – przeczytaj więcej na: https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach. Aby jednak można było optymalnie wykorzystać ich właściwości, konieczne jest stosowanie się do zaleceń specjalisty dotyczących właściwego doboru oraz używania szkieł kontaktowych.
Bezpieczne dla oczu
Soczewki mogą zadrapać oko, zagubić się z tyłu gałki ocznej, mogą wypadać z oczu, a ponadto są niewygodne i trudne w pielęgnacji. To tylko niektóre z mitów, które pojawiają się w odniesieniu do soczewek kontaktowych. W rzeczywistości miękka i wykonana z cienkiego materiału przepuszczającego powietrze i gwarantującego prawidłowe nawilżenie gałki ocznej soczewka kontaktowa jest całkowicie bezpieczna dla oka.
Wygodne i łatwe w czyszczeniu
Noszenie okularów kojarzy ci się z niewygodnym uciskiem na nos i uszy? Soczewki to koniec tego dyskomfortu. Są tak lekkie i wygodne, że nie odczujesz dyskomfortu nawet po wielogodzinnym ich noszeniu.
Soczewki to rozwiązanie higieniczne. Łatwo utrzymasz je w czystości. Jeśli używasz soczewek jednodniowych, to po ich użyciu szkła kontaktowe wyrzucasz, a następnego dnia zakładasz nową parę. W przypadku soczewek wielokrotnego użytku nieskomplikowane i dokładne wyczyszczenie gwarantują dostępne nowoczesne płyny do ich pielęgnacji i funkcjonalne pojemniki do przechowywania szkieł kontaktowych.
Lekarstwo na astygmatyzm
Częste są opinie, że soczewek kontaktowych nie można używać przy astygmatyzmie. Nic bardziej błędnego. Nowoczesne soczewki kontaktowe opracowane przez firmę Acuvue w oparciu o Projekt Przyspieszonej Stabilizacji (ASD), polegający na wykorzystaniu przez soczewkę naturalnej pracy powiek w celu jej stabilizacji i orientacji, pozwalają astygmatyzm korygować i zapewniają ostrość widzenia na każdą odległość.
O okularach możesz też zapomnieć, jeśli masz kłopoty z wyraźnym widzeniem i korzystaniem z laptopa, smartfonu, tabletu czy z czytaniem gazety podczas picia kawy. Z powodzeniem zastąpią je soczewki kontaktowe, które stanowią skuteczne antidotum na pojawiającą się wraz z wiekiem nadwzroczność.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *