Dlaczego warto zamontować odkurzacz centralny

Odkurzanie, zwłaszcza w dużym domu bywa nie lada wyzwaniem. Kiedy musimy posprzątać w kilku pomieszczaniach lub nawet na kilku kondygnacjach pojawia się problem. Ciągłe przepinanie wtyczki, szukanie gniazdka elektrycznego, aby podłączyć sprzęt i cała logistyka staje się męczące. Wtedy warto rozejrzeć się za idealnym rozwiązaniem, które nie tylko w znacznym stopniu ułatwi sprawę, ale także zaoszczędzi czas. Doskonałą propozycją są odkurzacze centralne (Poznań zob. VARIOVAC).
Jest to system rur PCV łączących jednostkę centralną z rozmieszczonymi w różnych częściach domu gniazdami ssącymi. Stanowią one połączenie trwałe, bez potrzeby ingerencji. Do gniazda należy podłączyć jedynie wąż ssący i za jego pomocą posprzątać pomieszczenie. Wszelkie zebrane odpady odprowadzane są do pojemnika mieszczonego w jednostce centralnej, z reguły znajdującej się na zewnątrz domu np. w garażu, kotłowni, pomieszczeniu gospodarczym. Można zainstalować ją także na balkonie lub w łazience w mieszkaniu. Wstępnie oczyszczone powietrze odprowadzane jest na zewnątrz, a w przypadku drugiego wariantu zanieczyszczenia zostaną odprowadzone do przewodów wentylacyjnych.
To rozwiązanie jest nie tylko wygodne w obsłudze, ale także zapobiega unoszeniu się w pomieszczeniu wszelkiego rodzaju pyłów oraz roztoczy kurzy domowego. Jest to zatem rozwiązanie bardzo korzystne dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie, astmę lub inne schorzenia związane z kurzem i pyłem. Z racji na to, że unikamy przenoszenia ciężkiego sprzętu jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie powinny się schylać ani dźwigać ciężarów. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne bo jedynym elementem przenośny jest wąż który można podłączać do gniazd ssących znajdujących się w różnych pomieszczeniach. Długość węża oraz ilość gniazd dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *