Czym jest aspirator do nosa?

Aspirator do nosa to urządzenie, które służy do wydzielania nosa z wydzieliny katarowej. Jest on przystosowany głównie dla małych dzieci, które nie są w stanie jeszcze poradzić sobie z katarem, który utrudnia im podstawowe funkcjonowanie, takie jak jedzenie czy picie. Nie pozbycie się śluzu powstającego u młodszych, którzy nie potrafią sobie poradzić z wydmuchaniem nosa, może przyczynić się do chorób zdrowotnych.
Ten sprzęt to nowoczesny produkt, zastępujący znaną wszystkim gruszkę do nosa. Nowsze urządzenie jest droższe, ale skuteczniej oczyszcza nos i ma silniejszą siłę ssącą. Wiele matek używa nadal gruszki, lecz coraz więcej osób decyduję się na bardziej innowacyjny sprzęt. Jest więc do dobra inwestycja, która z pewnością poradzi sobie z problemem kataru u niemowląt.

Rodzaje aspiratorów


Występują trzy typy tego urządzenia: ustne, elektryczne i podłączone do odkurzacza. Pierwsza odmiana tego produktu polega na zassaniu powietrza przez rodzica, podczas stosowania go przy dziecku. Druga opcja zastosowania tego sprzętu jest bardzo podobna. Różni się tylko tym, że usta dorosłego zastępuje odkurzacz. Minusem jest to, że ta maszyna może wywołać hałas i używanie jej jest bardziej skomplikowane, niż zwykłe dmuchanie. Elektryczne aspiratory są zdecydowanie najwygodniejszą opcją. Są one małych rozmiarów, a także niektóre z nich posiadają melodyjki, które zwracają uwagę niemowlęcia. Jest to najmniej skomplikowany rodzaj, a zarazem łatwy w utrzymaniu. Możliwe jest zabranie go w podróż, ze względu na podręczną budowę.


Jaki kupić aspirator?


Przy zakupie aspiratora warto zwrócić uwagę na parę kwestii. Ważne jest miejsce użytkowania. Trzeba zastanowić się, czy artykuł będzie nam służył stacjonarnie lub podczas podróży. Moc ssania oraz łatwość czyszczenia to również ważne potrzeby. Najważniejsza jest oczywiście cena, która zależy od możliwości i funkcji przyrządu.


Najlepsze aspiratory

Ranking najlepszych aspiratorów znajduję się na stronie Dobre rankingi. Wysoki wybór i dokładny opis pozwoli na zakup tego gadżetu

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *